dzień ustawowo wolny od pracy

Praca w święto 11 listopada

W 2017 r. Dzień Niepodległości — 11 listopada — przypadał w sobotę. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, dyrektor ośrodka w zamian za ten dzień zarządzi inny dzień wolny od pracy. Jednak tego dnia instytucja kultury organizuje obchody święta niepodległości, w związku z tym wszyscy w tym dniu pracują.
Czy pracownicy ośrodka otrzymają jeszcze jeden dodatkowy dzień wolny?

Gdy termin upływa w sobotę albo święto

Termin złożenia sprawozdania dla samorządowej instytucji kultury upływał w tym roku 28 lutego (art. 265 Ustawy z 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych, dalej: ustawa o finansach publicznych)
Jak postąpić w przypadku, gdyby 28 lutego przypadał w sobotę lub w niedzielę?
Czy termin złożenia sprawozdania przypada wtedy w pierwszy dzień roboczy po tym dniu, czy jednak musi to być 28 lutego?

Dni wolne od pracy w regulaminie pracy albo zarządzeniu dyrektora

Zdarza się, że w roku kalendarzowym są dni, w których można zamknąć bibliotekę dla czytelników ze względu na święto, ale nie ustawowe (nie ma czerwonej kartki w kalendarzu). Takim dniem jest np. Wielka Sobota. W takim dniu pracownicy nie odbierają wolnego za inny dzień, a pracownicy, którzy mają w tym dniu zaplanowaną pracę, muszą wziąć urlop.
Na jakiej podstawie prawnej można zamknąć bibliotekę w taki dzień, w który zwykle biblioteka działa?
Czy zawsze dyrektor powinien pisać zarządzenie o wolnym dla pracowników?

Okres rozliczeniowy na wolne z tytułu dnia ustawowo wolnego od pracy

W ubiegłym roku 26 grudnia (drugi dzień Świąt Bożego Narodzenie) wypadał w sobotę. Pracodawca powinien wyznaczyć pracownikowi dzień wolny za to święto w okresie rozliczeniowym, w którym ono wypadało.
Czy dnia wolnego za ten dzień należało udzielić do końca roku kalendarzowego, skoro w instytucji obowiązuje roczny okres rozliczeniowy, czy należy liczyć rok od grudnia 2015 r.?

Czas pracy w miesiącu ze świętami ustawowo wolnymi od pracy

Jak rozpisać miesięczną ewidencję czasu pracy dla pracownicy muzeum przebywającej na urlopie macierzyńskim w miesiącu, w którym są święta ustawowo wolne od pracy, np. 1 i 3 maja? Muzeum ma ustalone dyżury w niedzielę (za ten dzień pracownicy mają wolne w poniedziałek). Jak postąpić w sytuacji kiedy pracownik był na dyżurze np. 8 czerwca 2014 r., w Zielone Świątki? Czy poza wolnym poniedziałkiem należy mu się jeszcze jeden dodatkowy dzień za pracę w święto?

Za dzień 3 maja nie wszyscy pracownicy biblioteki dostaną dzień wolny

Pracownicy biblioteki pracują od wtorku do soboty (poniedziałek jest dla nich dniem wolnym). Czy za dzień 3 maja, który w tym roku przypadał w sobotę, tym pracownikom należy również oddać dzień wolny?