To tematyka organizowanej przez Państwowe Muzeum Auschwitz–Birkenau oraz Forum Edukatorów Muzealnych bezpłatnej konferencji. Odbędzie się ona 17 czerwca br. w Oświęcimiu, w siedzibie muzeum.

Uczestnicy i prelegenci konferencji, jak informują jej organizatorzy, wspólnie zastanowią się nad możliwościami, które przynosi współczesna technologia. Główne wątki spotkania to inspiracje i pomysły, szacowanie kosztów procesów wdrożenia i uruchomienia e-learningu, wymagania, jakie stawia przed instytucją użycie określonych rozwiązań, a także próba odpowiedzi na pytanie, co zrobić, aby powstał dobry e-learning oraz jak można definiować grupy odbiorców. Ponadto zaproszeni eksperci podpowiedzą, co może być dobrym punktem wyjścia lub strategią rozwoju.

W pierwszej części konferencji przedstawiciele instytucji, które zdecydowały się na zdalną formę edukacji, podzielą się swoimi doświadczeniami. W drugiej — wszyscy wspólnie zastanowią się nad wartością i miejscem nowoczesnych rozwiązań w muzeach oraz problemami przy opracowywaniu ich koncepcji, dystrybucji i odbiorze.