Najnowsza publikacja redakcji Poradnika Instytucji Kultury: Wzory najważniejszych dokumentów niezbędnych w instytucji kultury
Najnowsza publikacja redakcji Poradnika Instytucji Kultury: Wzory najważniejszych dokumentów niezbędnych w instytucji kultury
[Szkolenia online] Zasady wynagradzania oraz regulaminy pracy i wynagradzania: 25 stycznia 2021
Mogą w nim wziąć udział te instytucje kultury (z wyjątkiem muzeów), które są właścicielami, posiadaczami lub zarządcami obiektów zabytkowych wpisanych do rejestru zabytków i które przeprowadziły w ubiegłym roku interesujący projekt edukacyjny promujący wiedzę o dziedzictwie kulturowym. Na zwycięzcę czeka nagroda — 20 000 zł (wyróżnienie to zaś kwota 10 000 zł).
Jak wynika z regulaminu konkursu, jego celem jest promocja działań związanych z upowszechnianiem wiedzy o dziedzictwie kulturowym i wzmocnienie świadomości społecznej dotyczącej wartości zabytków poprzez wybieranie, nagradzanie i promowanie najlepszych działań edukacyjnych.
Aby wziąć udział w konkursie, instytucja kultury powinna zgłosić projekty edukacyjne, które spełniają następujące warunki:
Instytucja może zgłosić do konkursu projekty edukacyjne w następujących kategoriach:
Jury konkursu wybierze najlepsze spośród działań edukacyjnych: na najwyższym poziomie merytorycznym i przeprowadzone w atrakcyjnej formie.
Konkurs ogłosił Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a w jego imieniu nadzoruje go Generalny Konserwator Zabytków. Natomiast procedurę konkursową realizuje Narodowy Instytut Dziedzictwa.
Zgłoszenia do konkursu należy nadsyłać do 14 września na adres NID. Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w listopadzie 2015 r.