Od 25 do 27 września 2017 r. Centrum Nauki Kopernik w Warszawie będzie gospodarzem Konferencji Digital Cultures. Celem konferencji jest prezentacja najciekawszych zmian, jakie zaszły w polskiej kulturze cyfrowej na przestrzeni ostatnich lat, a także stworzenie platformy do nawiązywania międzynarodowych kontaktów oraz dzielenia się doświadczeniami.

Inicjatorem i organizatorem konferencji jest Instytut Adama Mickiewicza działający pod marką Culture.pl.

Jak zapowiada organizator, to pierwsze w Polsce wydarzenie tak kompleksowo poświęcone kulturze cyfrowej. Program konferencji obejmuje szerokie spektrum tej dynamicznie rozwijającej się dziedziny: od gier komputerowych, muzeów narracyjnych, po interaktywny storytelling i zagadnienia związane z digitalizacją. Po raz pierwszy na jednym forum poruszane będą tak różnorodne tematy jak digital re-use, rola nowych mediów w teatrze, szanse i wyzwania interaktywnego dziennikarstwa, archiwizowanie Internetu, aż po wykorzystanie sztucznej inteligencji w muzeach i krytyczną dyskusję o roli technologii w instytucjach kultury.

Do udziału w konferencji zaproszone zostało wybitne grono ekspertów z Europy, USA i Azji. Znajdą się wśród nich dyrektorzy najważniejszych festiwali i muzeów, przedstawiciele kluczowych instytucji związanych z technologią, artyści oraz twórcy gier.

Na temat gier, dla przykładu, dyskutować będą nie tylko ich projektanci i producenci, ale także pracownicy muzeów; z kolei twórcy gier włączą się do dyskusji na temat wystawiennictwa.

W ramach tego wydarzenia odbędą się liczne panele, debaty, warsztaty, stoliki tematyczne, a także bogaty program towarzyszący: pokazy filmowe, wystawa i interwencja artystyczna.

Więcej informacji na www.digitalcultures.pl.