Najnowsza publikacja redakcji Poradnika Instytucji Kultury: Rachunkowość i finanse instytucji kultury. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania
Najnowsza publikacja redakcji Poradnika Instytucji Kultury: Rachunkowość i finanse instytucji kultury. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania
[Webinar] Praca w godzinach nadliczbowych i dyżur pracowniczy w instytucji kultury: 18.08.2022 | Premie i nagrody w instytucjach kultury: 18 sierpnia 2022
Z informacją ministra kultury, który prowadzi program, zapoznała się Rada Ministrów.
Wynika z niej, że na szczeblu ogólnopolskim w 2017 r. zrealizowano 22 projekty, w tym m.in.:
W 2018 r. planowanych jest kilkadziesiąt przedsięwzięć, w tym m.in. wystawy, cykle koncertów oraz działania animacyjne.
Najważniejsze z nich, zdaniem ministra kultury, to:
Jak podkreślił minister, w ramach programu wspierane są — poprzez dotacje i działania wojewodów — projekty regionalne i lokalne:
To największa liczba wniosków w historii programów grantowych prowadzonych przez MKiDN.
W ramach programu zorganizowano już 31 wydarzeń kulturalnych za granicą, a na ten rok zaplanowano kolejnych około 200 projektów kulturalnych, realizowanych we współpracy z prestiżowymi instytucjami zagranicznymi, takimi jak Centrum Pompidou w Paryżu, Targi Designu w Mediolanie czy Elbphilharmonie w Hamburgu.
W programie swoje przedsięwzięcia realizuje także Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Program jest otwarty dla wszystkich — każdy może wystąpić o możliwość korzystania z jego logotypu, stanowiącego faksymile marszałka Piłsudskiego. Do tej pory do wydarzenia dołączyło ponad 1000 podmiotów.
Przypominamy, że w związku ze zbliżającą się setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości rząd przyjął w maju 2017 r. kompleksowy program obchodów upamiętniających wydarzenia związane z odradzaniem się państwa polskiego. Program wieloletni „Niepodległa” na lata 2017–2021 opiera się na wartościach, które są istotne dla polskiej tożsamości: dążeniu do wolności, poszanowaniu godności i praw człowieka oraz solidarności.