Najnowsza publikacja redakcji Poradnika Instytucji Kultury: Wzory najważniejszych dokumentów niezbędnych w instytucji kultury
Najnowsza publikacja redakcji Poradnika Instytucji Kultury: Wzory najważniejszych dokumentów niezbędnych w instytucji kultury
[Szkolenia] Relacja: instytucja kultury — organizator — dyrektor instytucji kultury: 26.04 | Akademia Kadrowego cz. 2: Czas pracy w instytucji kultury (także w pandemii): 19.04 | Umowy-zlecenia i umowy o dzieło w instytucjach kultury. Rejestr umów o dzieło od 1 stycznia 2021 r. 22.04 | Akademia Kadrowego cz. 3: Zwalnianie pracowników: 28.04 | Zamówienia podprogowe w instytucjach kultury: 23.04
To nazwa Międzynarodowej Konferencji Naukowej, która odbędzie się 10 września 2018 r. w Żydowskim Instytucie Historycznym im. Emanuela Ringelbluma w Warszawie. Natomiast 11 i 12 września odbędą się wizyty studyjne. Na konferencję można się zgłaszać do końca sierpnia br. za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.
Konferencja jest działaniem w ramach realizacji powierzonego Polsce zadania w zakresie projektu JHEP2, którego jednym z beneficjentów jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dotyczy on koordynacji i działań wspierających (Coordination and Support Actions — CSA) Inicjatywy Wspólnego Planowania w zakresie dziedzictwa kulturowego i zmian globalnych (Joint Programming Initiative in Cultural Heritage and Global Change — JPI CH).
Konferencja ma na celu wymianę wiedzy i doświadczeń w obszarze odbudowy tożsamości w sytuacjach pokonfliktowych. Problematyka ta wywołuje częste dyskusje zarówno wśród krajowych, jak i międzynarodowych gremiów naukowo-badawczych. Tematyka konferencji wpisuje się zatem w aktualny dyskurs dotyczący roli dziedzictwa kulturowego.
Konferencja podzielona jest na trzy panele tematyczne:
Wizyty studyjne odbędą się w Muzeum w Palmirach, Muzeum Więzienia „Pawiak”, Muzeum Katyńskim oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.
Problemy poruszane podczas konferencji mogą stać się zatem okazją do wymiany doświadczeń oraz inspiracją do dalszych prac badawczych w zakresie roli dziedzictwa kulturowego w budowaniu tożsamości w sytuacjach pokonfliktowych.