Ważne: Instytucje kultury mają więcej czasu na złożenie zeznań CIT-8
[Szkolenie] Zamówienia publiczne w instytucjach kultury — tryb podstawowy: przygotowanie, ocena ofert, umowa, obowiązki zamawiających: 17 kwietnia 2023
Tylko do 14 marca br. można zgłosić do programu Zaproś nas do siebie! samorządową instytucję kultury, która jest gotowa do aktywnego uczestnictwa w inicjatywie, chce czerpać z lokalnych zasobów kulturowych i nie boi się zmian. Spośród wszystkich zgłoszeń wyłonionych zostanie 16 instytucji kultury z całej Polski, których przedstawiciele spędzą ponad 300 godzin na wizytach studyjnych, warsztatach i pracy nad ofertą programową na 2020 r.
Jak podkreśla na swojej stronie internetowej organizator, Narodowe Centrum Kultury, udział w projekcie oznacza gotowość do pracy nad merytorycznym rozwojem oferty programowej instytucji oraz rozwojem kompetencji pracowników instytucji.
Do projektu są zaproszone te instytucje, które takiego wsparcia poszukują i chcą z niego skorzystać. Biorąca udział w projekcie instytucja podlega zmianom, które dotyczą: całego zespołu — pracowników oraz dyrektora; pracy nad ofertą programową instytucji kultury — opartej na tożsamości lokalnej i współpracy z mieszkańcami.
Instytucjom, które wezmą udział w projekcie, NCK oferuje wsparcie w zakresie:
W tegorocznej edycji zaplanowano pięć wizyt studyjnych, dwa warsztaty dla dyrektorów instytucji i koordynatorów projektów, konsultacje z ekspertami oraz zadania domowe, które zaangażują cały zespół. Uczestnicy mają zapewnione nie tylko morze inspiracji i energii do dalszego rozwoju ich instytucji kultury, ale także wsparcie z zakresu wzmacniania kompetencji całego zespołu, mapowania lokalnych zasobów kulturalnych, budowania marki instytucji i jej oferty. Tematyka warsztatów i wizyt studyjnych to budowanie zespołu i tworzenie oferty programowej instytucji opartej na tożsamości lokalnej i lokalnych zasobach (zarządzanie zespołem, budowanie zespołu, komunikacja w zespole, edukacja artystyczna, edukacja kulturalna, dziedzictwo materialne, dziedzictwo niematerialne, współpraca z mieszkańcami, wolontariat w kulturze, organizacja wydarzeń kulturalnych).
Regulamin programu i wzór porozumienia dostępne są na stronie internetowej Narodowego Centrum Kultury.