Najnowsza publikacja redakcji Poradnika Instytucji Kultury: Rachunkowość i finanse instytucji kultury. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania
Najnowsza publikacja redakcji Poradnika Instytucji Kultury: Rachunkowość i finanse instytucji kultury. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania
[Webinar] Dodatki do wynagrodzenia pracowników instytucji kultury: 11 lipca 2022 | Praca w godzinach nadliczbowych i dyżur pracowniczy w instytucji kultury: 11 lipca 2022
Jak podaje Narodowy Instytut Dziedzictwa na swojej stronie internetowej, do 30 czerwca 2021 r. trwa ogólnopolski konkurs na najlepszą pracę dyplomową dotyczącą współczesnej roli dziedzictwa kulturowego pn. Dziedzictwo kulturowe jako zasób rozwojowy. Na laureatów konkursu czekają nagrody pieniężne.
Celem konkursu jest popularyzacja wyników oryginalnych badań naukowych dotyczących współczesnej roli materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego oraz zachęcenie młodych badaczy do prowadzenia dalszych badań w tym zakresie.
Do konkursu można zgłaszać prace dyplomowe (licencjackie/inżynierskie, magisterskie lub doktorskie) obronione w latach 2018–2020, których elementem są oryginalne wyniki badań i analiz (ilościowych, jakościowych lub mieszanych), których przedmiotem były następujące zagadnienia:
W każdej z trzech kategorii zostaną przyznane nagrody za I, II i III miejsce, odpowiednio:
Dodatkową atrakcją dla laureatów pierwszego miejsca w swojej kategorii jest możliwość publikacji artykułu opartego o nagrodzoną pracę w wydawnictwie naukowym Ochrona Zabytków figurującym na liście czasopism punktowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.
Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy, wraz z pracą dyplomową, potwierdzeniem obrony pracy oraz recenzją promotora pracy.
Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie NID najpóźniej do 31 października 2021 r. Nagrody finansowane są ze środków organizatora przekazanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach budżetu przeznaczonego na realizację Krajowego Programu Ochrony Zabytków i Opieki nad Zabytkami na lata 2019–2022.