Najnowsza publikacja redakcji Poradnika Instytucji Kultury: Rachunkowość i finanse instytucji kultury. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania
Najnowsza publikacja redakcji Poradnika Instytucji Kultury: Rachunkowość i finanse instytucji kultury. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania
[Szkolenie] Najnowsze zmiany w Kodeksie pracy: kontrola trzeźwości pracowników, praca zdalna, badania pracowników: 1 lutego 2023 | [Webinar] Rachunek zysków i strat w instytucji kultury: 3 lutego 2023 | Środki trwałe w instytucji kultury: 3 lutego 2023
Do 31 marca br. organizatorzy — Samorząd Województwa Pomorskiego oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku — czekają na zgłoszenia książek wydanych w 2021 r. Dla laureatów przygotowano statuetki i nagrody finansowe.
Kandydata do nagrody mogą zgłosić instytucje kultury, wydawnictwa, stowarzyszenia literackie, redakcje czasopism literackich, wyższe uczelnie humanistyczne, biblioteki i media. Każda z instytucji ma prawo zgłosić jedną kandydaturę w każdej z trzech kategorii.
Jury będzie oceniało następujące prace w zależności od kategorii:
Zgłoszenia w formie pisemnej z uzasadnieniem oraz z załączonym egzemplarzem zgłaszanej książki należy przesłać na adres biura Pomorskiej Nagrody Literackiej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku: ul. Targ Rakowy 5/6, 80-806 Gdańsk.
Laureaci zostaną ogłoszeni podczas gali, która odbędzie się w październiku 2022 r. Zwycięzcy każdej z kategorii otrzymają statuetki oraz po 15 000 zł. Fundatorem nagród jest Marszałek Województwa Pomorskiego.
Regulamin nagrody oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.