Najnowsza publikacja redakcji Poradnika Instytucji Kultury: Rachunkowość i finanse instytucji kultury. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania
Najnowsza publikacja redakcji Poradnika Instytucji Kultury: Rachunkowość i finanse instytucji kultury. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania
[Webinar] Kontrola organizatora w instytucji kultury: Okresy rozliczeniowe i systemy czasu pracy w instytucji kultury: 27 czerwca 2022 | Praca w godzinach nadliczbowych i dyżur pracowniczy w instytucji kultury: 27 czerwca 2022
Do 30 czerwca 2022 r. zagraniczni badacze kultury, historii oraz dziedzictwa Polski i Europy Środkowej mogą zgłaszać się do programu stypendialnego Thesaurus Poloniae, realizowanego przez Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie od 2009 r.
O stypendium mogą ubiegać się badacze spoza Polski zajmujący się historią, historią sztuki, socjologią, etnografią, antropologią kulturową i innymi naukami pokrewnymi.
Program realizowany jest w dwóch kategoriach:
Jednorazowy pobyt trwa trzy miesiące. Oprócz stypendium uczestnik otrzymuje jednorazowy grant przyznawany na zakup książek oraz pomocy naukowych (1500 zł).
Ponadto Międzynarodowe Centrum Kultury:
Osoby zainteresowane ubieganiem się o stypendium powinny przesłać: CV, rekomendację dwóch opiekunów naukowych w przypadku ubiegania się o uczestnictwo w programie Junior oraz eseju prezentującego założenia programu badawczego, który planowany jest do przeprowadzenia podczas pobytu w Krakowie (do 500 wyrazów).
Dokumenty można przesyłać w formie elektronicznej na adres: thesaurus@mck.krakow.pl lub pocztą tradycyjną na adres: Międzynarodowe Centrum Kultury, Rynek Główny 25, 31-008 Kraków, z dopiskiem Program stypendialny Thesaurus Poloniae.
Więcej informacji o stypendium na stronie Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie.