Najnowsza publikacja redakcji Poradnika Instytucji Kultury: Rachunkowość i finanse instytucji kultury. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania
Najnowsza publikacja redakcji Poradnika Instytucji Kultury: Rachunkowość i finanse instytucji kultury. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania
[Szkolenie] Wszystko, co dyrektor instytucji kultury powinien wiedzieć o kontroli zarządczej: 8 lutego 2023
Zamknięcie roku w instytucji kultury — jak zgodnie z przepisami i bezstresowo sporządzić sprawozdanie finansowe za 2022 r.?: 16 lutego 2023
Archeologiczne Zdjęcie Polski (AZP) to przedsięwzięcie poszukiwania, rejestrowania i nanoszenia na mapy stanowisk archeologicznych.
Zdobyte w ten sposób informacje wykorzystywane są do celów naukowych i konserwatorskich (związanych z ochroną zabytków).
Dzięki tym unikatowym na skalę europejską badaniom nasz kraj jest jednym z najlepiej rozpoznanych pod względem dziedzictwa archeologicznego.
Program AZP+ to nowy sposób dokumentowania i monitorowania dziedzictwa archeologicznego przy użyciu najnowocześniejszych technologii, nad którym pracuje Narodowy Instytut Dziedzictwa.
Jak informuje NID, na jego platformie szkoleniowej zostały opublikowane pierwsze e-szkolenia (z wielu planowanych) przygotowane w ramach Programu AZP+. Te około 90-minutowe kursy dotyczą metod teledetekcyjnych wykorzystywanych do rozpoznawania, monitorowania i dokumentowania reliktów archeologicznych.
Przedstawione na e-szkoleniach narzędzia będą wymierną pomocą przede wszystkim dla pracowników służb konserwatorskich i archeologów. Mogą też ułatwić podejmowanie decyzji dotyczących sposobu postępowania z zabytkami archeologicznymi. Kursy zainteresują również wszystkich pasjonatów, którzy chcieliby sami — bez wychodzenia z domu — odkrywać dziedzictwo archeologiczne.
Uczestnicy e-szkoleń mogą dowiedzieć się:
Obecnie w zakładce E-szkolenia: Archeologia — Program AZP+ (konieczne jest założenie konta) dostępne już są szkolenia:
Ogromnym atutem kursów jest:
Szkolenia opracowane w ramach Programu AZP+ zrealizowano w ramach Krajowego Programu Ochrony Zabytków i Opieki nad Zabytkami na lata 2019–2022. Projekt sfinansowano ze środków MKiDN.