Głównym przychodem GOKSiT jest dotacja podmiotowa z budżetu gminy. 31 grudnia 2010 r. na naszym rachunku bankowym znajdowały się środki pieniężne w wysokości 5949 zł. W okresach półrocznych i rocznych przedstawiamy rozliczenie z dotacji rocznej otrzymanej od gminy. Środków niewykorzystanych do końca roku, a znajdujących się na naszym rachunku bankowym nie zwracamy do budżetu gminy. Uchwała budżetowa nie określa szczegółów dotyczących przyznanych dotacji, a wójt nie wydał żadnego zarządzenia określającego termin i sposób przekazywania przyznanej dotacji, jej rozliczenia oraz zwrotu części niewykorzystanej.
Czy nasza jednostka powinna 31 grudnia każdego roku zwracać środki pieniężne z rachunku, tak jak ma to miejsce w przypadku jednostek budżetowych?
Dodatkowo, w związku z przeprowadzką do nowego budynku na rok bieżący w naszym planie finansowym kosztów brakuje środków, które częściowo pokryłyby zakup wyposażenia do nowych pomieszczeń. Zatem, czy o środki w kwocie 5949 zł można zwiększyć plan kosztów na ten rok budżetowy i w jaki sposób ująć je po stronie przychodów?

Pełna treść artykułu dostępna wyłącznie dla abonentów, po zalogowaniu do serwisu.

Zaloguj się w panelu w prawym górnym rogu serwisu, podając login i hasło, które otrzymałeś od Działu Obsługi Klienta.

Aby uzyskać dostęp do serwisu, wykup abonament lub prenumeratę Poradnika Instytucji Kultury.

Jeśli jesteś prenumeratorem Poradnika Instytucji Kultury, zgłoś się do Biura Obsługi Klienta po login i hasło.

Słowa kluczowe: