Cykl inicjatyw skierowanych do młodzieży i studentów proponuje Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie.

Zaczęło się w październiku od Dnia Otwartego dla Młodych. Po przeanalizowaniu ankiet wypełnionych przez obecną wówczas młodzież, teatr zdecydował się na organizowanie spotkań dla młodych 2 razy w miesiącu. Raz są to spotkania są poświęcone dyskusjom z twórcami teatru, aktorami, ekspertami na podstawie czytania sztuk, oglądania archiwalnych spektakli. Raz — warsztaty wykorzystujące techniki i narzędzia teatralne oraz parateatralne.

Kolejną inicjatywą jest BTD jest konkurs dla młodych twórców „Nakręć się na teatr”. Konkurs polega na nakręceniu najlepszego, undergroundowego wideoklipu (kamerą, aparatem fotograficznym, telefonem komórkowym) zapraszającego do teatru. Jak podają organizatorzy, każda forma jest odpowiednia, każdy pomysł jest dobry. Konkurs jest przeznaczony dla miłośników kreatywnego tworzenia form prezentacji.

Jedyne, co istotne, to walory wizualne i estetyczne obrazu. Konkursowy film powinien w sposób nowatorski i oryginalny ukazywać specyfikę, walory i niepowtarzalność BTD oraz zapraszać do odwiedzenia teatru.

Wideoklipy mogą mieć charakter dowolny (stand-up, rap, hip-hop, pokaz slajdów), nie powinny być dłuższe niż 30 sekund oraz nie powinny zawierać treści obraźliwych i wulgarnych. Uczestnicy konkursu zamieszczają wideoklip na serwisie YouTube, a link do niego wklejają jako post na fanpage’u BTD na Facebooku. Konkurs trwa do 20 grudnia 2012 r., natomiast udział w głosowaniu na fanpage’u BTD można wziąć do 30 stycznia 2013 r.