W połowie czerwca w Krakowie zakończyła się 11. edycja Miesiąca Fotografii. Jego motywem przewodnim w tym roku była moda i różnorodne formy jej reprezentacji. Organizatorem festiwalu była Fundacja Sztuk Wizualnych.
Punktem wyjścia do prac nad programem festiwalu było przekonanie, że ubiór i związane z nim zwyczaje stanowią przestrzeń, w której widoczne stają się kluczowe konflikty społeczne i kulturowe. Przyjęto też szeroką definicję mody i stylu zakładające, że codzienne ubranie jest nie mniej warte uwagi niż najbardziej wysublimowane haute couture.
Zdaniem organizatorów moda może stanowić klucz do zrozumienia całej kultury współczesnej.
Na program główny festiwalu złożyło się 10 wystaw, w tym wystawa centralna w Bunkrze Sztuki oraz m.in. wystawa historyczna w Muzeum Narodowym, będąca wyborem najciekawszych prac z kolekcji fotografii mody XX w. Wystawa główna, „Pogranicza mody”, była poświęcona krytycznej analizie roli ubioru, wyglądu, stylu i mody we współczesnej kulturze zachodniej i stanowiła klucz do zrozumienia szerokiej definicji mody przyjętej na potrzeby całego programu głównego festiwalu. Wystawie towarzyszyły także warsztaty „modowo-fotograficzne” dla najmłodszych.