11 października br. Rzeszowski Dom Kultury organizuje plenerowe zawody w biegu na orientację po mieście pod nazwą Rzeszowska Strefa I Miejski Bieg na Orientację.

Zaplanowane są trzy dystanse: 4, 5 i 6 km — najdłuższy oczywiście dla dorosłych. Zawodnicy pobiegną głównie przez tereny zielone, ale punktów kontrolnych będą też szukać w zakamarkach okolicznych ulic. Finisz przewidziany jest na rzeszowskim rynku.

Organizatorzy podkreślają, że ze względu na ograniczony budżet, impreza nie będzie tak profesjonalna jak popularne już zawody w stolicy czy Krakowie — pomiar czasu będzie prowadzony ręcznie, a obecność na punktach kontrolnych trzeba będzie potwierdzić przybiciem stosownej pieczątki. Najważniejsza w tym wszystkim jest jednak dobra zabawa.

Jak zapewniają organizatorzy na swojej stronie internetowej, pomysł zrodził się w rozmowie z jednym ze znajomych żołnierzy, którzy biegają z mapą w ramach ćwiczeń. Samo wojsko i miejscowa jednostka wojskowa pomoże w przygotowaniu imprezy. Bardzo mocno wspiera ją także Ratusz, który poprzez zachęcanie do aktywności fizycznej chce promować miasto.

Uczestnikami zawodów mogą być uczniowie szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz osoby dorosłe.