Wrocławski Teatr Muzyczny Capitol, poza opisywaną już w Poradniku Instytucji Kultury (nr 6 z 2014 r.) strefą relaksu, coraz bardziej twórczo wykorzystuje swoje Teatralne Podwórko.

Aranżacja tego wnętrza wciąż się zmienia, czasem stoją tam kanapy, innym razem fragmenty scenografii. W Podwórku funkcjonuje kawiarenka, serwująca domowe ciasta i specjalne, „teatralne” kanapki.
Do dyspozycji gości teatru jest też półka z książkami, które można wymieniać. W tym miejscu można więc nie tylko poczytać, napić się kawy, ale i pograć w gry planszowe albo w grę… na ścianie.

W kącie Podwórka znajduje się bowiem oryginalny Puk Point — grająca ściana opatrzona przetwornikami dźwięku i wyposażona w filcową pałkę. Podobno efekt jest niezwykły, gdyż ściany Podwórka wyłożone są płytami z wapienia, co wpływa na jego akustykę.

Dodatkowo na Podwórku działa też Scena na Dywanie (o godzinie 16.20 w te niedziele, w które grane są spektakle) — miejsce debiutów i przestrzeń eksperymentów. Na pół godziny przed spektaklem publiczność zapraszana jest na 20-minutowe formy teatralne, taneczne, muzyczne, plastyczne, artystyczne. Wstęp na te wydarzenia jest wolny.