Najnowsza publikacja redakcji Poradnika Instytucji Kultury: Wzory najważniejszych dokumentów niezbędnych w instytucji kultury
Najnowsza publikacja redakcji Poradnika Instytucji Kultury: Wzory najważniejszych dokumentów niezbędnych w instytucji kultury
[Szkolenia] Relacja: instytucja kultury — organizator — dyrektor instytucji kultury: 26.04 | Akademia Kadrowego cz. 2: Czas pracy w instytucji kultury (także w pandemii): 19.04 | Umowy-zlecenia i umowy o dzieło w instytucjach kultury. Rejestr umów o dzieło od 1 stycznia 2021 r. 22.04 | Akademia Kadrowego cz. 3: Zwalnianie pracowników: 28.04 | Zamówienia podprogowe w instytucjach kultury: 23.04
Muzeum Narodowe w Kielcach to pięć oddziałów: Dawny Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach, Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego, Muzeum Dialogu Kultur oraz Muzeum Archeologiczne w Wiślicy.
Na stronie głównej muzeum udostępnianie są gry i zabawy, łączące te różne wątki, przedstawiające wybrane eksponaty z różnych oddziałów.
Można tam znaleźć kolorowanki, inspiracje pozwalające namalować portrety wzorowane na wybitnych dziełach malarskich, ceramiczne puzzle, grę polegającą na wskazywaniu różnic.
Oprócz tego muzeum przygotowało cykle tematyczne, w ramach których na swoim profilu na Facebooku publikuje ciekawe informacje, zdjęcia lub historie.
W cyklu #patronidialogu prezentowane są sylwetki filozofów, których myśli w znaczący sposób przyczyniły się do sformułowania idei oddziału Dialogi Kultur oraz były i są inspiracją dla współczesnych. Z kolei cykl #prawdziwibohaterowietrylogii przybliża sylwetki pierwowzorów głównych bohaterów Trylogii Sienkiewicza, których prawdziwe losy często odbiegają od wizji stworzonej przez pisarza na potrzeby powieści. W cyklach #żeromskionline oraz #wiślicaonline ujawniane są ciekawostki z Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego i Muzeum Archeologicznego w Wiślicy.