Wielicką Bibliotekę Miejską od lat cechuje aktywność i oryginalna, wielowymiarowa oferta. W czasie pandemii biblioteka wiele swoich działań przeniosła do sieci.

3 maja br. odbył się wernisaż wystawy prac Kamili Maciejko Taniec duszy na płótnie, a wystawa jest dostępna na stronie facebookowej biblioteki.

Do sieci przeniesiony został także cykl spotkań dla kobiet Damska Torebka, dotyczących zarówno literatury, samorozwoju, jak i zdrowia, urody czy też hobby.

Tematem jednego ze spotkań była fizjoterapia. Poprzez profil na FB można było wziąć udział w fizjoterapeutycznym ostrym dyżurze, który pełniła mgr fizjoterapii Izabela Nowaczek-Grzywa. Prowadząca nawiązała do tych przedmiotów noszonych na co dzień w damskiej torebce, które mogą przypominać o fizjoterapii.

Pierwszym elementem jest lusterko, które symbolizuje samoświadomość, szminka — symbolizująca wodę, równie ważną w fizjoterapii. Ostatni element to chusteczki higieniczne, które symbolizują prawidłowy oddech, bardzo ważny aspekt naszego zdrowia.

Podczas dyżuru uczestniczki uzyskały porady, jak w prosty sposób radzić sobie z bólem, stanem zapalnym, a prelegentka zaprezentowała ćwiczenia, które umożliwią prawidłowy ruch wody w organizmie, pomagają pozbyć się bólu różnych odcinków kręgosłupa oraz usprawnią oddychanie.