Najnowsza publikacja redakcji Poradnika Instytucji Kultury: Rachunkowość i finanse instytucji kultury. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania
Najnowsza publikacja redakcji Poradnika Instytucji Kultury: Rachunkowość i finanse instytucji kultury. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania
[Webinar] Kontrola organizatora w instytucji kultury: 22 czerwca 2022 | Wynagrodzenie kadry zarządzającej instytucją kultury: 22 czerwca 2022 | Okresy rozliczeniowe i systemy czasu pracy w instytucji kultury: 27 czerwca 2022 | Praca w godzinach nadliczbowych i dyżur pracowniczy w instytucji kultury: 27 czerwca 2022
Dobków to niewielka, licząca około 500 mieszkańców wieś położona w województwie dolnośląskim, na pograniczu Pogórza Kaczawskiego i Gór Kaczawskich w Sudetach, w tak zwanej Krainie Wygasłych Wulkanów. To niepozorne zdawać by się mogło miejsce to swoiste centrum edukacyjne tego regionu.
Działa w nim Sudecka Zagroda Ekologiczna — gospodarstwo agroturystyczne z oryginalną restauracją i ogromnym placem zabaw, dwoma punktami widokowymi oraz uroczym mikrodomkiem przy parkingu, czyli punktem wymiany książek. Z czasem wioska ta zaczęła pełnić rolę muzeum.
Funkcjonuje tutaj znakomicie oznakowany szlak kapliczek — ośmiokilometrowa pętla z opisanymi po drodze dwudziestoma czterema obiektami małej architektury sakralnej. Na specjalnej mapie zaznaczone są również lokalne pasieki, a także trzy pracownie ceramiczne i przywarsztatowe galerie.
Dodatkowo dla rodzin z dziećmi przygotowano oryginalną i bezpłatną grę terenową Tajemnice Dobkowa. Z zagrody lub pobliskiego gospodarstwa agroturystycznego wystarczy odebrać papierową mapę z zaznaczonymi punktami i zadaniami do wykonania.
Po rozwiązaniu wszystkich zagadek i uzyskaniu specjalnego hasła w zagrodzie czeka nagroda. Nic, tylko uczyć się od mieszkańców Dobkowa, jak wykorzystywać potencjał miejsca.