Ważne: Instytucje kultury mają więcej czasu na złożenie zeznań CIT-8
[Webinar] Okresy rozliczeniowe i systemy czasu pracy w instytucji kultury: 13 kwietnia 2023 | Rozkłady czasu pracy
w instytucji kultury: 13 kwietnia 2023 | [Szkolenie] Zamówienia publiczne w instytucjach kultury — tryb podstawowy: przygotowanie, ocena ofert, umowa, obowiązki zamawiających: 17 kwietnia 2023 | [Webinar] Wynagrodzenie osób kierujących instytucją kultury: 19 kwietnia 2023
Witryna z zabawkami to cykl wystaw prezentujących kolekcję historycznych zabawek, organizowanych w różnych lokalizacjach w Krakowie. Jest to projekt partycypacyjny, w którym wybory i decyzje należą do uczestników.
W czerwcu i lipcu podczas warsztatów grupa kilkunastu chętnych osób dobierała obiekty, przygotowała koncepcję ekspozycji, aranżację plastyczną i podpisy.
Pierwsza odsłona wystawy miała miejsce w Cricotece, gdzie można było zobaczyć około 50 historycznych zabawek związanych z tematami, które były bliskie Tadeuszowi Kantorowi: z teatrem, życiem i przemijaniem. To m.in. lalki, marionetki, teatrzyk kulisowy, ale też tradycyjne zabawki: grzechotka ze srebra zdobiona symbolami szczęścia, pozytywki i bączek grający melodyjki, gry planszowe, samochody, samoloty i pojazdy kosmiczne.
Kolejne odsłony witryny zaplanowano między innymi w Muzeum Podgórza i w Kamienicy Szołayskich. Ten projekt to pierwsze przedsięwzięcie Muzeum Zabawek w Krakowie, które nie ma jeszcze swojej siedziby, dlatego korzysta z życzliwości innych instytucji kultury.