okresy zatrudnienia

Niezakończonego okresu pracy nie wlicza się do okresu uprawniającego do nagrody jubileuszowej

Pracownik instytucji kultury zatrudniony w niej od 1 października 2007 r. nabywa prawo do nagrody jubileuszowej. Jednak jest to jego dodatkowe zatrudnienie na niepełnym etacie. W lutym 2016 r. dostarczył dokumenty z poprzednich zakończonych okresów zatrudnienia (11 lat i 8 miesięcy). Po przedłożeniu dokumentów otrzymał nagrodę jubileuszową za 20 lat pracy. Oprócz zakończonych okresów, pracownik jest zatrudniony od 1 czerwca 1993 r. w urzędzie gminy (jest to okres niezakończony).
Czy zatrudnienie w urzędzie gminy (14 lat i 4 miesiące) należy wliczyć do okresu pracy przy naliczaniu jubileuszówki?
Czy pracownik może udowodnić okres pracy w urzędzie pracy na podstawie zaświadczenia i ubiegać się o nagrodę jubileuszową za 35 lat pracy?

Zatrudnienia na podstawie umowy agencyjnej nie wlicza się do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze

Czy do okresu pracy pracownika, od którego zależą uprawnienia pracownicze, wlicza się okres zatrudnienia na podstawie umowy agencyjnej w Spółdzielni Wydawniczej Prasa-Książka-Ruch?

Do dodatku stażowego wlicza się tylko zakończone okresy zatrudnienia

Pracownica biblioteki wystąpiła z wnioskiem o ponowne przeliczenie stażu pracy. Od 1993 r. zatrudniona jest w urzędzie gminy, a od 2005 r. dodatkowo na ½ etatu w bibliotece publicznej. Obliczając jej staż pracy w bibliotece, nie zaliczono jej okresu pracy w urzędzie, ponieważ jest to okres niezakończony. Pracownica powołuje się na § 6 ust. 3 Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z 3 października 2012 r. w sprawie wynagradzania pracowników instytucji kultury (dalej: rozporządzenie w sprawie wynagradzania). Wynika z niego, że jeżeli pracownik pozostawał równocześnie w więcej niż jednym stosunku pracy, to do okresu pracy uprawniającego do dodatku stażowego za wieloletnią pracę wlicza się jeden z tych okresów. Czy to znaczy, że okres zatrudnienia w urzędzie gminy należy jednak zaliczyć pracownicy do stażu pracy w bibliotece?