PFRON

Dofinansowanie ze środków PFRON do wynagrodzenia pracownika a podatek dochodowy i ewidencja księgowa

Centrum kultury otrzymało z PFRON dofinansowanie do wynagrodzenia pracownika za okres od lutego do lipca 2018 r., które wpłynęło w sierpniu.
Czy należy zapłacić podatek dochodowy od tego dofinansowania, czy instytucja kultury jest zwolniona od podatku?
Jak prawidłowo należy zaksięgować tę kwotę?

Wydatki sfinansowane z dotacji podmiotowej

Czy z dotacji podmiotowej można sfinansować koszty, które nie są kosztami uzyskania przychodów i nie dotyczą bezpośrednio działalności kulturalnej, jak np. odsetki do ZUS, kary, PFRON? Sfinansowanie tych kosztów z dotacji nie przyczyni się do zapłacenia podatku dochodowego od równowartości ich wysokości, jak w przypadku sfinansowania ich ze środków własnych.
Czy sfinansowanie takich kosztów dotacją jest prawidłowe?

Pomoc z tytułu zatrudniania niepełnosprawnych w instytucji kultury

Czy gminny ośrodek kultury (GOK), w którym pracuje 4 osoby, może przy zatrudnieniu osoby niepełnosprawnej skorzystać z ulg i wsparcia innych instytucji?

Dofinansowanie do wynagrodzenia osób niepełnosprawnych

  • Czy samorządowa instytucja kultury, która zatrudnia osoby niepełnosprawne, może otrzymać dofinansowanie do wynagrodzenia tych osób na podstawie Ustawy z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (dalej: ustawa o rehabilitacji)?
  • Jak interpretować przepisy art. 26b ust. 7 i 8 ustawy o rehabilitacji?

Wpłaty na PFRON finansowane z dotacji

Jesteśmy instytucją kultury (biblioteka publiczna) finansowaną ze środków przysługującej nam i otrzymywanej dotacji samorządowej. Z dotacji tej finansujemy m.in. wpłaty na PFRON. Czy równowartość tych wpłat należy opodatkować podatkiem dochodowym?