rada instytucji kultury

Udostępnienie uchwały rady muzeum w ramach dostępu do informacji publicznej

Czy w ramach dostępu do informacji publicznej muzeum ma obowiązek udostępnić uchwałę rady muzeum, czy pytający raczej powinien zwrócić się w tej sprawie bezpośrednio do rady muzeum?

Organy doradcze w instytucji kultury

W art. 13 ust. 2 Ustawy z 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (dalej: ustawa o działalności kulturalnej) określono, co powinien regulować statut instytucji kultury. Wskazano tam m.in., że statut powinien określać organy zarządzające i doradcze instytucji kultury oraz sposób ich powoływania.
Czy tworzenie organów doradczych jest obowiązkowe dla każdej instytucji?
Jaką formę mogą one przybierać i czy mogą żądać od dyrektora instytucji kultury sprawozdań i innych dokumentów?
Czy w takim organie może zasiadać pracownik instytucji?