Do 13 maja br. trwa nabór zgłoszeń do konkursu Projektów współpracy europejskiej. Inicjatywa organizowana jest w ramach programu Kreatywna Kultura.
Do 25 lutego br. trwa nabór zgłoszeń do Stypendium im. Albrechta Lemppa, popularyzatora literatury polskiej w Niemczech i tłumacza. Organizatorami inicjatywy są Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Instytut Książki i Literarisches Colloquium Berlin.
Do 31 stycznia 2025 r. trwa nabór zgłoszeń na stypendia rezydencyjne w Dreźnie. Organizatorami inicjatywy są Europejski Program Rezydencji Translatorskich Instytutu Goethego, Fundacja Alfreda Toepfera i Fundacja Kultury Wolnego Kraju Związkowego Saksonii.
Do 16 stycznia br. trwa nabór zgłoszeń do tegorocznej edycji programu EtnoPolska. Organizatorem inicjatywy jest Narodowego Centrum Kultury. Prognozowany budżet projektu to 12 mln zł.
Do 14 stycznia 2025 r. trwa nabór zgłoszeń do rządowego programu „Kultura cyfrowa”. Organizatorem inicjatywy jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego a instytucją zarządzającą Departament Dziedzictwa Mediów i Sektorów Kreatywnych.
Do 14 stycznia 2025 r. można zgłaszać chęć udziału w programie rządowym „Miejsca pamięci narodowej za granicą”. Organizatorem inicjatywy jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, instytucją zarządzająca natomiast Departament Dziedzictwa Kulturowego za Granicą i Miejsc Pamięci.
W Dz.U. z 12 grudnia 2024 r. pod poz. 1841 opublikowano Ustawę z 21 listopada 2024 r. o zmianie ustawy o doręczeniach elektronicznych.
Do 14 stycznia 2025 r. trwa nabór zgłoszeń do programu rządowego „Groby i cmentarze wojenne w kraju”. Organizatorem inicjatywy jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, instytucją zarządzająca natomiast Departament Dziedzictwa Kulturowego za Granicą i Miejsc Pamięci.
Instytucja kultury prowadzi trzy placówki, w których osobą odpowiedzialną za plan merytoryczny jest koordynator. Otrzymuje on wynagrodzenie zasadnicze i premie. W najbliższym czasie zacznie również kierować pracą osoby zatrudnionej w jednej z placówek na stanowisku specjalisty.
Czy w związku z powierzeniem nadzoru nad innym pracownikiem koordynator powinien otrzymać dodatek funkcyjny z tytułu pełnienia funkcji kierowniczej?
Pracownika zatrudnionego na umowę o pracę na czas nieokreślony na stanowisku zastępcy dyrektora powołano na okres 3 lat na stanowisko dyrektora.
Czy po skończeniu tego powołania, to jest po upływie trzech lat, pracownik powraca na stanowisko zastępcy dyrektora?
Czy powinien na ten okres wziąć urlop bezpłatny na stanowisku zastępcy dyrektora, a jeśli tak, to kto powinien mu tego urlopu udzielić?
Czy powołanie na dyrektora traktuje się jako awans, a umowa na czas określony przekształca się w powołanie i obowiązuje do jego zakończenia, a więc po ostatnim dniu powołania stosunek pracy zostaje rozwiązany? A może osoba ta po ustaniu powołania niejako automatycznie powraca na stanowisko zastępcy dyrektora?
Czy pracownik ma obowiązek zgłaszać swojemu pracodawcy, że jest na zwolnieniu lekarskim?
Co grozi za niepowiadomienie pracodawcy o nieobecności w pracy z powodu choroby?
Dyrektor biblioteki będzie w tym roku obchodził 45-lecie pracy. W regulaminie wynagradzania instytucji widnieje zapis o nagrodzie jubileuszowej za 45 lat pracy.
Kto w takim przypadku powinien podpisać decyzję o nagrodzie jubileuszowej?
Czy fakt, że 5 lat temu wójt gminy pismem przyznał dyrektorowi biblioteki nagrodę jubileuszową w wysokości 300% wynagrodzenia miesięcznego nie jest przeszkodą do przyznania kolejnej tzw. jubileuszówki?