Tylko do najbliższego poniedziałku. trwa nabór zgłoszeń na szkolenie „Fundusze na kulturę. Szkolenie na start”. Organizatorem inicjatywy jest Narodowe Centrum Kultury. Szkolenie online odbędzie się 6 i 7 lipca br.

Kurs skierowany jest do osób, które nie posiadają doświadczenia w pozyskiwaniu funduszy i zamierzają pisać swoje pierwsze wnioski.

Spotkanie poprowadzi dr Anna Małczuk-Wakulińska, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Od lat zawodowo związana z kulturą i nauką. Doświadczenie zawodowe zdobywała w instytutach naukowych, bibliotekach i szkołach wyższych.

W ramach inicjatywy omówione zostaną podstawowe zagadnienia dotyczące pozyskiwania funduszy na działania kulturowe w Polsce. Uczestnicy dowiedzą się między innymi jak znajdować źródła i poprawnie pisać wnioski, gdzie znaleźć informacje na temat konkursów grantowych, na co zwracać uwagę przy planowaniu projektów i pisaniu wniosków o dofinansowanie działań kulturalnych, czy jakie są możliwości i tryby wsparcia działań kulturalnych przez fundacje korporacyjne.

Udział w kursie jest płatny. Koszt szkolenia wynosi 350 zł netto + 23% VAT.

Szkolenie odbędzie się na platformie e-kadrakultury.

Aby wziąć udział w inicjatywie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Osoby zakwalifikowane na szkolenie zostaną poinformowane mailowo 21 czerwca 2023 r.