Pomysł na… kulturę
W dziale Pomysł na… kulturę znajdą Państwo ciekawe propozycje projektów realizowanych przez inne instytucje kultury, organizacje pozarządowe czy nieformalne grupy osób. Mamy nadzieję, że prezentowane w tym dziale pomysły będą dla Państwa inspiracją do działania!
Liczba artykułów w dziale: 866
Projekt Jacek Malczewski / Lech Majewski to cykl dwunastu wideoartów. To coś więcej niż filmowe odtworzenie i ożywienie malarstwa. To dialog artystów, którzy przekonują, że doznanie estetyczne jest drogą ku prawdzie, dobru i pięknu.
Zabawki o naukowym zacięciu? Ależ oczywiście. W lutym i marcu w Aptece Designu w Krakowie można było podziwiać oryginalną wystawę Muzeum Zabawek — o przedmiotach, których twórcy przewidzieli przyszłość.
Wystawę Pop Air po raz pierwszy otwarto dla zwiedzających w grudniu 2021 r. w Rzymie. Twórców zainspirował Pop Art — ruch, w którym artyści czerpali inspirację z kultury masowej i komercyjnej.
Pałac w Kozłówce w województwie lubelskim to późnobarokowa rezydencja magnacka. W jej wnętrzach mieści się muzeum historyczne, o którym dzięki pomysłowej promocji dowiaduje się coraz więcej osób.
W tym chyba najbardziej ponurym okresie w roku, czyli w ostatnie zimowe tygodnie, Muzeum Narodowe w Krakowie zrealizowało program Kulturalne SPA.
Wiele lat temu powstał wyjątkowy niezwykły i aktualny do dziś spektakl Paradiso w reżyserii Michała Borczucha osnuty na motywach Raju — ostatniej części Boskiej komedii Dantego Alighieri.
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie w ubiegłym roku zrealizowała niezwykle ciekawe i bogate szkolenie pod hasłem: Skoncentrowani na czytaniu. Ułatwiamy i zwiększamy dostęp do książki.
Czy mieli Państwo okazję upiec chleb w prawdziwym zabytkowym piecu chlebowym?
W ubiegłym roku młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu przygotowała projekt Skrzynka dobrych słów, który połączył myśl techniczną z aspektem społeczno-filozoficznym.
Małopolskie Muzeum Pożarnictwa powstało ponad 70 lat temu roku z inicjatywy farmaceuty kpt. Zbigniewa Konrada Gęsikowskiego i przez większość czasu działało pod opieką oddanych ochotników Straży Pożarnej.
Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu w ubiegłym roku rozpoczęła remont swojej filii nr 2. Filia ta trzy lata temu obchodziła 50-lecie swojego istnienia, a nie była remontowana od 1971 r.
Muzeum Gazowni Warszawskiej to unikalne miejsce na historycznej mapie Warszawy. Mieści się na Woli, w dawnej miejskiej gazowni z lat osiemdziesiątych XIX w.