Najnowsza publikacja redakcji Poradnika Instytucji Kultury: Rachunkowość i finanse instytucji kultury. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania
Najnowsza publikacja redakcji Poradnika Instytucji Kultury: Rachunkowość i finanse instytucji kultury. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania
[Szkolenie] Najnowsze zmiany w Kodeksie pracy: kontrola trzeźwości pracowników, praca zdalna, badania pracowników: 1 lutego 2023 | [Webinar] Rachunek zysków i strat w instytucji kultury: 3 lutego 2023 | Środki trwałe w instytucji kultury: 3 lutego 2023
W dziale Pomysł na… kulturę znajdą Państwo ciekawe propozycje projektów realizowanych przez inne instytucje kultury, organizacje pozarządowe czy nieformalne grupy osób. Mamy nadzieję, że prezentowane w tym dziale pomysły będą dla Państwa inspiracją do działania!
Liczba artykułów w dziale: 718
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN ma oryginalną ofertę skierowaną do wszystkich jego gości, którzy chcą pogłębić wiedzę o swojej rodzinie, poszukują żydowskich korzeni lub po prostu pragną odkrywać losy przodków.
Solidarność Codziennie to jeden z obszarów działalności Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. To w pewnym sensie i miejsce, i ludzie, i spotkania. Przestrzeń, w której pracownicy ECS towarzyszą, wspierają i rozwijają nowe działania społeczne małych organizacji pozarządowych, grup nieformalnych oraz osób indywidualnych.
Laboratorium Innowacji Społecznych to samodzielna jednostka budżetowa Miasta Gdyni działająca na rzecz jego mieszkańców. Celem tej instytucji jest poszukiwanie, realizacja i wdrażanie nowatorskich rozwiązań, które wychodzą naprzeciw społecznym wyzwaniom.
To nazwa strategicznej gry planszowej inspirowanej obrazami Zdzisława Beksińskiego. Jak zapowiada wydawca wraz z patronem projektu — Muzeum Historycznym w Sanoku, polska edycja gry będzie produktem ekskluzywnym, a jej druk będzie jednorazowy. Pierwotnie była skierowana na rynek amerykański i azjatycki, ale będzie dostępna — w ograniczonym zakresie — także w Polsce.
Cechą charakterystyczną Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku jest otwartość i partycypacja. To instytucja, która w niezwykły sposób realizuje w praktyce ideę zaangażowania lokalnej społeczności i z założenia zaciera granicę pomiędzy widzem a dziełem. Mieszkańcy Sulejówka zostali zaproszeni do współtworzenia tej instytucji jeszcze przed jej otwarcie
Zachęcając widzów do wsparcia, Teatr Muzyczny Roma w Warszawie, proponuje im miano Honorowego Widza.
Galeria Labirynt jest nowoczesną, miejską instytucją kultury, której działania są skoncentrowane wokół sztuki. To ważne miejsce w Lublinie. Istnieje od 1956 r., gdy funkcjonowała jako Biuro Wystaw Artystycznych.
Biblioteka Miejska w Łodzi stawia na bliski kontakt z czytelnikami. W jej filiach stworzono specjalne kąciki, w których można usiąść, poczytać, napić się kawy czy herbaty lub po prostu porozmawiać z innymi czytelnikami.
Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze przygotowało wystawę pt. Historia piernikarskiego rzemiosła, którą będzie można oglądać do 26 lutego 2023 r.
Teatr Miejski w Gliwicach realizuje oryginalny cykl Teatr od kuchni — seniorzy odkrywają sekrety Teatru Miejskiego w Gliwicach.
Kilka lat temu Fundacja Powszechnego Czytania rozpoczęła akcję Książka na receptę. Recepta na sukces. Ma ona sprawić, by pracownicy medyczni (pediatrzy, neonatolodzy, położne, pielęgniarki) w czasie spotkań z pacjentami zalecali rodzicom codzienne, głośne czytanie dzieciom. Także biblioteki (i nie tylko one) mogą włączyć się w akcję, informując o niej i wspierając związane z nią działania.
Od kilku miesięcy Wieruszowski Dom Kultury razem z fundacją Młodzi Propagują Sztukę realizował projekt Ekotropem.