Pomysł na… kulturę
W dziale Pomysł na… kulturę znajdą Państwo ciekawe propozycje projektów realizowanych przez inne instytucje kultury, organizacje pozarządowe czy nieformalne grupy osób. Mamy nadzieję, że prezentowane w tym dziale pomysły będą dla Państwa inspiracją do działania!
Liczba artykułów w dziale: 847
W grudniu w harmonogramie instytucji kultury pojawiają się różnego rodzaju zajęcia wykonywania ozdób świątecznych.
Współpraca instytucji kultury z firmami nie jest niczym zaskakującym. Podobnie jak różnego rodzaju oferty umożliwiające wynajem przestrzeni.
Wyjątkowe, niezwykle barwne i często misterne szkopki krakowskie znane są w całej Polsce. Jednak nie jest to przecież tylko krakowska tradycja.
Spędzanie wieczoru sylwestrowego w teatrze nie wydaje się już niczym nadzwyczajnym — taką ofertę ma wiele miejsc. Zazwyczaj jednak takie spotkania kończą się zaraz po spektaklu, około godziny 22:00, a Nowy Rok każdy wita już samodzielnie, poza instytucją.
Oczywiście! I to jeszcze jak! W Krakowie na przełomie roku odbywają się różnego rodzaju potańcówki kolędnicze.
W ubiegłym roku Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, gminna instytucja kultury, przygotował bardzo ciekawe spotkanie integracyjne dla mieszkańców osiedla Grębałów.
Przesilenie zimowe to wyjątkowy moment w roku celebrowany w wielu kulturach na bardzo różne sposoby.
Grudzień to doskonały moment, by wspólnie pośpiewać i poświętować. To w tym okresie, zwykle kilka dni przed końcem roku, ulicami miast przechodzą liczne orszaki kolędnicze.
Lekcje z Twórcą Ludowym to program, którego operatorem jest Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi.
Instytut Literacki (wł. Casa Editrice Lettere, fr. Institut Littéraire) — polskie wydawnictwo emigracyjne (wydawca m.in. miesięcznika „Kultura” i kwartalnika „Zeszyty Historyczne”) zostało założone w 1946 r. w Rzymie, a po roku przeniesione do Maisons-Laffitte.
Poznaj Sąsiada to zwycięski projekt z budżetu obywatelskiego Urzędu Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy organizowany przez Fundację Pole Dialogu.
Klasyka ma różne oblicza i niekoniecznie oznacza muzykę poważną.