Aktualności

Z działu Aktualności dowiedzą się Państwo o bieżących wydarzeniach, możliwości pozyskania środków na działalność instytucji kultury, informacji o ważnych kongresach, szkoleniach czy seminariach.

Liczba artykułów w dziale: 463

Zaproś do siebie Kolekcję Wizytującą

Prezentujemy oryginalny pomysł Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, którym jest autobus MOCAK-u. Ponieważ nie wszyscy mogą odwiedzać muzeum, jego pracownicy postanowili zorganizować Kolekcję Wizytującą.

PISF ogłosił konkurs na scenariusz filmu fabularnego

Aż do 1 stycznia 2020 r. można składać wnioski w konkursie na scenariusz pełnometrażowego filmu fabularnego o dowolnej tematyce. Celem konkursu jest powstanie gotowych scenariuszy na pełnometrażowe filmy fabularne, a tym samym ożywienie rynku scenariopisarstwa. Organizatorem inicjatywy jest Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF).

Konkurs na najlepszą pracę magisterską z zakresu teatru

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ogłosił kolejną edycję konkursu na najlepszą pracę magisterską z zakresu wiedzy o teatrze, widowiska i performansu. Prace magisterskie można przesyłać do 31 października 2019 r.

Trwa Program Wsparcia Promocji

Do programu, który ma charakter ciągły i zgłoszenia przyjmowane są przez cały rok, mogą włączyć się autorzy, którzy opublikowali dotąd co najmniej jedną autorską książkę literacką. Organizatorem Programu Wsparcia Promocji jest Instytut Literatury.

MKiDN przyzna stypendia twórcze oraz stypendia z zakresu upowszechniania kultury

Nabór w konkursie na stypendia na rok 2020/21 trwa jeszcze tylko do 12 września br. W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie osoby fizyczne zajmujące się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami.

Czy wiesz, co wiesz? 100 lat wiedzy

Jak informuje Narodowe Centrum Kultury, dostępna już jest nowa gra edukacyjna do pobrania na system operacyjny iOS i Android.

Ruszyła 5. edycja konkursu Zabytkomania

Aż do końca października można zarejestrować się na portalu konkursowym: Zabytkomania.pl i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Tegoroczna odsłona konkursu poświęcona jest Drodze do wolności i koncentruje się na idei przedstawienia drogi Polaków do odzyskania niepodległości w 1918 r. oraz budowania tożsamości narodowej.

14 i 15 listopada w Łodzi odbędzie się Konferencja Geografii Historycznej. Trwa nabór zgłoszeń

Do 15 września br. trwa nabór uczestników na VI Konferencję Geografii Historycznej, która odbędzie się 14 i 15 listopada 2019 r. w Łodzi, w Collegium Geographicum.

Trwa nabór zgłoszeń do kolejnej edycji Narodowego Czytania

Na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta RP dostępny jest już formularz, który umożliwia zgłoszenie wydarzeń do kolejnej odsłony Narodowego Czytania.

Trwa nabór zgłoszeń do konkursu Conservation, Protection and Use

Do 11 września br. można złożyć wniosek w konkursie Conservation, Protection and Use na dofinansowanie międzynarodowych projektów badawczych. Konkurs organizowany jest w ramach Inicjatywy Wspólnego Planowania „Dziedzictwo kulturowe a zmiana globalna” (Joint Programming Initiative Cultural Heritage and Global Change — JPICH). Współfinansują ją instytucje publiczne z 12 państw uczestniczących w programie. Budżet projektu wynosi łącznie 6 700 000 euro. W Polsce konkurs realizowany jest z udziałem środków MKiDN, koordynuje go Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.

Trwa nabór w Kursie Kreatywnego Pisania Krakowa Miasta Literatury UNESCO

Do 11 sierpnia br. można się zgłaszać do programu Kursu Kreatywnego Pisania Krakowa Miasta Literatury UNESCO. Kurs realizowany jest w ramach programu wsparcia debiutów literackich w Krakowie, do którego należy również Nagroda Conrada przyznawana dla najlepszego debiutu literackiego roku.

#muzealniaki, czyli muzeum nie tylko dla dużych!

Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu Zakład Narodowy im. Ossolińskich zainicjowało akcję #muzealniaki, dzięki której chce pokazać, że na interakcję z kulturą nigdy nie jest za wcześnie, a wizyta w muzeum czy w galerii sztuki może być ciekawa także dla rodziców z najmłodszymi dziećmi.