Aktualności

Z działu Aktualności dowiedzą się Państwo o bieżących wydarzeniach, możliwości pozyskania środków na działalność instytucji kultury, informacji o ważnych kongresach, szkoleniach czy seminariach.

Liczba artykułów w dziale: 447

Kliknij. Sprawdź. Zrozum — gotowe scenariusze warsztatów na temat świadomego korzystania z informacji

Z portalu Biblioteki.org można już pobrać pakiet materiałów szkoleniowych do wykorzystania podczas zajęć z osobami dorosłymi i z młodzieżą. Materiały powstały w ramach projektu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego przeprowadzonego z partnerami — Goethe–Institut oraz Polityka Insight — Kliknij. Sprawdź. Zrozum. Jak świadomie korzystać z informacji.

Trwa nabór do kolejnej edycji konkursu stypendialnego im. Olgi Rok

Do 9 lipca br. można składać wnioski do VIII edycji konkursu stypendialnego im. Olgi Rok, którego organizatorem jest Akademia Rozwoju Filantropii w Warszawie.

Kampania Licz się ze słowami

Jak informuje Biblioteka Narodowa, jeszcze tylko do końca czerwca br. w Warszawie potrwa kampania lokalna Licz się ze słowami. Jej celem jest popularyzacja twórczości Marka Nowakowskiego, a jednocześnie zwrócenie uwagi na znaczenie słów używanych na co dzień.

VII Ogólnopolska Konferencja Naukowa z cyklu Architektura miast

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza do udziału w VII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej z cyklu Architektura miast, którego motywem przewodnim w tym roku będzie architektura w służbie potrzebujących — szpitale, przytułki, ochronki w XIX i w I połowie XX w.

Do końca czerwca można zgłosić haiku do nagrody poetyckiej im. Ewy Tomaszewskiej

Do 30 czerwca br. trwa nabór zgłoszeń do I edycji nagrody poetyckiej im. Ewy Tomaszewskiej za najlepsze haiku w 2018 r. Organizatorem inicjatywy jest Polskie Stowarzyszenie Haiku. Patronką nagrody jest Ewa Tomaszewska (1957–2013) — poetka, tłumaczka i eseistka, popularyzatorka poezji haiku w Polsce i poza jej granicami.

Program Białe plamy — muzyka i taniec Instytutu Muzyki i Tańca

Termin nadsyłania zgłoszeń do edycji 2019/2020 programu upływa 17 czerwca 2019 r. Celem programu jest prowadzenie badań naukowych w zaniedbanych obszarach polskiej muzyki oraz tańca. Tegoroczny budżet programu wynosi 150 000 zł.

Trwa nabór zgłoszeń do XXI edycji programu stypendialnego Thesaurus Poloniae

Tylko do 11 czerwca br. trwa nabór zgłoszeń do XXI edycji programu stypendialnego Thesaurus Poloniae. Jest to trzymiesięczny program stypendialny skierowany do obcokrajowców prowadzących badania poświęcone kulturze, historii i wielokulturowemu dziedzictwu Polski i Europy Środkowej.

35. Warszawski Festiwal Filmowy

Do 31 lipca br. potrwa natomiast nabór filmów do 35. Warszawskiego Festiwalu Filmowego, którego organizatorem jest Warszawska Fundacja Filmowa. Festiwal odbędzie się od 11 do 20 października br.

Zgłoszenia filmów do 7. Zamojskiego Festiwalu Filmowego Spotkania z historią

Do końca maja br. można zgłaszać filmy dokumentalne o tematyce historycznej do konkursu 7. Zamojskiego Festiwalu Filmowego Spotkania z historią. Festiwal odbędzie się od 14 do 17 sierpnia br. w Zamościu.

VII Międzynarodowy Kurs Mistrzowski dla Młodych Pianistów

Do końca maja br. trwa nabór zgłoszeń w konkursie, którego organizatorem jest Narodowy Instytut Fryderyka Chopina we współpracy z Domem Pracy Twórczej w Radziejowicach. To tam w dniach od 15 do 23 sierpnia br. odbędzie się VII Międzynarodowy Kurs Mistrzowski dla Młodych Pianistów.

Trwa nabór kandydatów na rezydencję artystyczną w Akademie Schloss Solitude w Stuttgarcie

Do 31 maja br. Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski i Instytut Adama Mickiewicza czekają na zgłoszenia polskich kandydatów na rezydencję artystyczną w Akademie Schloss Solitude. Potrwa ona od października do grudnia 2019 r.

Zgłoszenia do Nagrody Norwida

Do 17 maja br. Sejmik Województwa Mazowieckiego przyjmuje zgłoszenia do tegorocznej, osiemnastej już edycji Nagrody Norwida. Nagrodę przyznaje się za wybitne dzieło lub kreację, które powstały w ciągu roku poprzedzającego rok przyznania nagrody.