Nowy Tomyśl znany jest w Wielkopolsce głównie za sprawą odbywającego się tu corocznie Jarmarku Chmielno-Wikliniarskiego. Przy tej okazji warto zwrócić uwagę na towarzyszące temu wydarzeniu, już od 18 lat, konkursy na Najpiękniejszą Witrynę Sklepową oraz Najpiękniejszą Ekspozycję Przed Sklepem.

Organizatorem konkursów jest Nowotomyski Ośrodek Kultury (który z Gminą Nowy Tomyśl jest jednocześnie współorganizatorem jarmarku).

Do udziału zapraszani są właściciele i współwłaściciele nowotomyskich sklepów. Dzięki temu w czasie jarmarku całe miasteczko przechodzi niezwykłą metamorfozę i wygląda naprawdę odświętnie. Jest to też doskonały sposób na integrację mieszkańców i rozpowszechnienie wiedzy na temat ośrodka kultury.

Co roku wybierane są trzy najpiękniejsze w ocenie komisji konkursowej witryny i trzy ekspozycje. Pozostałe sklepy otrzymują wyróżnienia. W tegorocznej edycji były to wejściówki na koncert organizowany w ramach nowotomyskiego festiwalu jazzowego Big Band Festiwal.

Warto podchwycić ten pomysł na zaproszenie do współpracy lokalnych przedsiębiorców, choćby ze względu na nadchodzący sezon jesienny i zbliżający się okres Bożego Narodzenia.