Schönbrunn, dawna letnia rezydencja rodziny cesarskiej z dynastii Habsburgów, to jeden z najczęściej odwiedzanych zabytków w Austrii. Przygotowano w nim nie tylko trasę historyczną, ale także liczne atrakcje dla rodzin z dziećmi.

W prawym skrzydle pałacu znajduje się poświęcone cesarskim dzieciom Kindermuseum, w którym można dowiedzieć się, jak spędzały czas, czym się bawiły, w co się ubierały. Oprócz oryginalnych eksponatów umieszczonych w gablotach czy oddzielonych barierką, mnóstwo jest takich, których można dotknąć, pobawić się czy przymierzyć (w tym na przykład cała kolekcja strojów).

W przypałacowym parku znajduje się Labirynt, na który składają się 4 części. Pierwsza to labirynt z wysokiego żywopłotu z kilkoma wejściami i wyjściami, ślepymi uliczkami i mylącymi zakrętami. Nad nim wznosi się taras widokowy, z którego można obserwować błądzących i udzielać im rad i wskazówek. Druga i trzecia to labirynty innego typu, gdzie droga bez żadnych odnóg wije się i zakręca, ale prowadzi pewnie od wejścia do wyjścia bez możliwości zabłądzenia. W zamian za to w każdej z nich znajdują się atrakcje, między innymi w postaci grających płytek naciskowych czy słupów do wspinania. Czwarta część to plac zabaw.