Ważne: Instytucje kultury mają więcej czasu na złożenie zeznań CIT-8
[Szkolenie] Zamówienia publiczne w instytucjach kultury — tryb podstawowy: przygotowanie, ocena ofert, umowa, obowiązki zamawiających: 17 kwietnia 2023
W wielu bibliotekach nastała moda na wypisywanie książek na recepty. Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie poszła o krok dalej i wspólnie z Chrzanowskimi Wodociągami otwarła nową praktykę.
Przez cały luty w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie trwał turnus „Sanatorium czytelniczego”.
Odwiedzający sanatorium mogli skorzystać z porad bibliotekarza, który wydawał receptę na niezawodną książkę, i dietetyka, który podpowiadał, co warto jeść, aby cieszyć się zdrowiem; mogli również sprawdzić ciśnienie, zmierzyć poziom cukru we krwi i się zważyć. Przygotowano również strefę z zabiegami na dłonie, a także drobny poczęstunek w postaci ciastek serwowanych przez Kawiarnię Literacką. Dodatkowo ze specjalnego saturatora w stylu retro można było pobrać schłodzoną wodę.
Czytelnicy-pacjenci po wszystkich zabiegach mogli wypocząć na leżaku, przy lekturze w specjalnej strefie Pod Kocykiem.