Ważne: Instytucje kultury mają więcej czasu na złożenie zeznań CIT-8
[Webinar] Okresy rozliczeniowe i systemy czasu pracy w instytucji kultury: 13 kwietnia 2023 | Rozkłady czasu pracy
w instytucji kultury: 13 kwietnia 2023 | [Szkolenie] Zamówienia publiczne w instytucjach kultury — tryb podstawowy: przygotowanie, ocena ofert, umowa, obowiązki zamawiających: 17 kwietnia 2023 | [Webinar] Wynagrodzenie osób kierujących instytucją kultury: 19 kwietnia 2023
W ubiegłym roku zakończył się, realizowany od stycznia 2016 r., projekt Ogród Miejski Jazdów. Był on ukierunkowany na pracę z zieloną przestrzenią wokół Zamku Ujazdowskiego.
Wspólnie z zaproszonymi specjalistami — architektami, socjologami, botanikami, edukatorami, ale też użytkownikami tego miejsca i artystami — na nowo przemyślane zostały możliwe funkcje użytkowe oraz potencjał społeczny przestrzeni zielonych w mieście. Skwer wokół Zamku Ujazdowskiego stał się miejscem eksperymentu dla nowych rozwiązań korzystających z osiągnięć sztuki, architektury, botaniki, socjologii, kultury fizycznej oraz studiów miejskich. W parku Jazdów nie używa się dmuchaw do liści, nie są też one grabione do worków — użyźnia się nimi glebę oraz tworzy schronienia dla jeży (standardy te wpisano także do przetargu na usługę pielęgnacji zieleni parku).
Ogrody społecznościowe założyły także Teatr Powszechny w Warszawie i Teatr Zagłębia w Sosnowcu. To miejsca współtworzone przez chętnych i otwarte dla wszystkich. Odbywają się tam pikniki, spotkania i warsztaty.