Tor wyścigowy Nürburgring, położony w górach Eifel w Niemczech, jest jednym z najbardziej znanych w Europie. Jego historia sięga lat dwudziestych XX w. Chociaż z uwagi na wymogi bezpieczeństwa tor w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku przebudowano, to mimo to do dziś uważany jest za jedną z najtrudniejszych tras wyścigowych.

Odbywają się na nim wyścigi Formuły 1, a entuzjaści motoryzacji mogą się wybrać na przejażdżkę Pętlą Północną — Nordschleife, otwartą do publicznego użytku wieczorami i w niedziele. Na zwiedzających czeka też, obok toru, hoteli i restauracji, Ring°werk — miejsce łączące park rozrywki i muzeum nauki dla fanów wyścigów samochodowych. Muzeum zajmuje powierzchnię 15 000 m2.

Znajduje się tu m.in. sala kinowa, w której można poprzez symulację komputerową doświadczyć legendarnego, odbywającego się na tym torze raz do roku 24-godzinnego wyścigu; ponadto dostępne są też multimedialne prezentacje i narzędzia pozwalające wcielić się w rolę zawodnika lub pracownika pit stopu. W Ring°werku można też podziwiać samochody startujące w wyścigach od lat dwudziestych ubiegłego wieku do dziś.