O historii można opowiadać w fascynujący sposób. Poznańskie Centrum Dziedzictwa prowadzi zwiedzających przez historię miasta. Jednym z jego oddziałów jest Centrum Szyfrów Enigma.

To unikalna ekspozycja, która w angażujący odbiorców sposób pokazuje historię złamania szyfrów Enigmy, a także prezentuje sposoby utajniania informacji na przestrzeni dziejów oraz rewolucję informatyczną, która dokonała się po II wojnie światowej.

Co ważne, ekspozycja przyjazna jest także w odbiorze dla osób z niepełnosprawnościami. Goście mogą skorzystać z czterech ścieżek zwiedzania, z których trzy dostosowano do potrzeb osób z niepełnosprawnościami: z audiodeskrypcją, z tekstem łatwym do zrozumienia oraz z polskim językiem migowym. Dostępne są także audioprzewodniki w czterech językach.

Nie bez znaczenia jest też to, że Poznańskie Centrum Dziedzictwa dąży do tego, aby zminimalizować ślad węglowy i być przyjazne dla środowiska. Stąd też odbywały się tu m.in. — w ramach dźwiękowego projektu NOISE — warsztaty z tworzenia instrumentów recyklingowych.