Ważne: Instytucje kultury mają więcej czasu na złożenie zeznań CIT-8
[Webinar] Okresy rozliczeniowe i systemy czasu pracy w instytucji kultury: 13 kwietnia 2023 | Rozkłady czasu pracy
w instytucji kultury: 13 kwietnia 2023 | [Szkolenie] Zamówienia publiczne w instytucjach kultury — tryb podstawowy: przygotowanie, ocena ofert, umowa, obowiązki zamawiających: 17 kwietnia 2023 | [Webinar] Wynagrodzenie osób kierujących instytucją kultury: 19 kwietnia 2023
W jednym z budynków teatru organizator z własnych środków rozpoczął inwestycję polegającą na przebudowie i modernizacji budynku.
Wykonawca rozpoczął już pracę na terenie obiektu. Okazało się, że faktury (wyższe niż dotychczas) za energię elektryczną wystawiane są na teatr, a wykonawca nie ma prowizorycznego przyłącza energetycznego na czas budowy.
Organizator zaproponował, żeby teatr refakturował opłaty za media na wykonawcę. Jednak teatr będzie ponosił stratę na tej operacji, ponieważ nie może odliczać VAT od faktur dotyczących zakupu energii elektrycznej (zakupy nie dotyczą sprzedaży opodatkowanej), natomiast przy wystawianiu refaktury stosuje się identyczne ceny (bez marży) oraz identyczną stawkę VAT jak na fakturze pierwotnej.
Pełna treść artykułu dostępna wyłącznie dla abonentów, po zalogowaniu do serwisu.
Zaloguj się w panelu w prawym górnym rogu serwisu, podając login i hasło, które otrzymałeś od Działu Obsługi Klienta.
Aby uzyskać dostęp do serwisu, wykup abonament lub prenumeratę Poradnika Instytucji Kultury.
Jeśli jesteś prenumeratorem Poradnika Instytucji Kultury, zgłoś się do Biura Obsługi Klienta po login i hasło.
Słowa kluczowe: refakturowanie